Smażalnia

Tuż przy wejściu do portu rybackiego znajduje się smażalnia Kutter Port. Bywalcy Helu z pewnością rozpoznają w nim dawną restaurację Kutter z ulicy Wiejskiej. Urokliwy drewniany budyneczek został pieczołowicie przeniesiony w nowe miejsce i przystosowany do nowej roli. Dziś to jedno z nielicznych miejsc w Helu, gdzie można delektować się morskimi (i nie tylko) przysmakami, a jednocześnie podziwiać wiecznie zmienne morze. W pogodne dni zapraszamy do stolików w altanie na zewnątrz, natomiast w czasie sztormowej pogody przytulne wnętrze zapewni Państwu schronienie i unikalną możliwość obserwowania walki żywiołów.

To położenie ma jeszcze jedną zaletę – dzięki temu, że smażalnia znajduje się tuż przy porcie, mamy zapewnione regularne dostawy najświeższych ryb prosto z rybackich łodzi i kutrów. W Kutter Port działa też jedyna w Helu wędzarnia. Na talerze naszych gości trafiają więc ryby prosto z komina, przyrządzone według tradycyjnych, kaszubskich receptur i wędzone wyłącznie naturalnym dymem. Jeśli chcą się Państwo przekonać, jak naprawdę powinny smakować ryby – zapraszamy.

Ale nie samą rybą człowiek żyje – pomyśleliśmy więc także o tych, którzy ryb nie lubią – pierogi, zupy i dania mięsne w powiewie morskiej bryzy smakują, jak nigdzie indziej.

Smażalnia